عروسک لولیتا، دروغ جنسی و عکس‌های فوتوشاپ شده

افسانه‌ها و داستان‌های محلی همیشه بودن و دهن به دهن گشتن ولی کمتر پیش می‌یاد ازشون بهره‌برداری سیاسی بشه. قبلاً پستی درباره افسانه محلی دیده شدن عکس خمینی در ماه نوشته بودم، این پست اما به افسانه‌ای مریض و بسیار متفاوت می‌پردازه؛ عروسک جنسی لولیتا (Lolita slave toy).


 
توجه: این پست شامل تصاویری است که شاید برای بعضی اذیت کننده باشد.

چند سال پیش بود که اولین‌بار درباره عروسک‌های لولیتا شنیده بودم؛ افسانه‌ای بسیار ترسناک که به عنوان یک واقعیت در نت فارسی می‌چرخه، به ویژه در سایت‌های زرد و پیج‌های زرد اینستاگرام. داستان از این قراره که افرادی خبیث و بیمار در غرب، دخترانی رو می‌دزدن، با قطع کردن دست‌ها و پاهاشون، دچار نقص عضوشون می‌کنن و بعد به عنوان یک برده جنس‍ی در بازار سیاه(دارک وب) می‌فروشن و تجاوز می‌کنن تا ارضا بشن. بازار سیاهی که سفارش ازش مخصوص پول‌دارهاست، چون هر کسی توان خرید این برده‌ها رو نداره. از اون جالب‌تر استفاده سیاسی‌ای هست از این داستان در مطالبی با عناوین «غرب شناسی»، «جنون جنسی غرب» ، «نتیجه دنیای الحاد، کاپیتالیزم، سکولاریزم، اومانیستم...» می‌شه.

اما چه جوری می‌شه فهمید که این داستان دروغه؟ راه حلش بسیار ساده هست. در صفحه‌های تفریحی اینستاگرام و فضای زرد اینترنت پر هست از جزئیات این ماجرا به اضافه عکس‌های لولیتا! ولی انگار خبرگزاری‌های معتبر ایران و جهان هیچی ازش نمی‌دونن (مثلاً ایرنا). به زبانی دیگه، انگار پیج‌های تفریحی و شایعه‌پراکن اطلاعات بیشتری از خبرگزاری‌های معتبر جهان دارن. اگه هنوز متوجه نشدین، بهتره بگم ادمین یا نویسنده اون پست زرد اینستاگرامی که شخصا پیش یک لولیتا نبوده که، نه!؟ پس باید خودش خبرش رو از جایی خونده باشه، و هیچ جای معتبری نیست که این داستان رو تعریف کرده باشه.

در مواجه با افرادی که به این افسانه باور داشتن ازشون منبع معتبر دست اول برای این داستان خواستم (خبرگزاری معتبر، سایت رسمی پلیس فلان کشور و...) و خوب چیزی نداشتن. یک نفر منبعی مثل این رو داد چون توش Lolita Express نوشته شده بود؛ ولی این لولیتا هیچ ربطی به لولیتای داستان ما نداره. لولیتا می‌تونه برای تجارت روسپی‌های زیر 18 سال (مثلاً 17-16 ساله) هم استفاده بشه پس هر گردی گردو نیست. این لولیتا هیچ ربطی به دزدیدن و دست و پا قطع کردن نداره. ولی بیشتر افراد چیز جالب‌تری رو به عنوان منبع می‌فرستادن و اونم پست‌های وبلاگی (یا وبسایت‌های نامعتبر) بود! واضحه که پست وبلاگی منبع نیست، هر بچه 10 ساله‌ای می‌تونه یک وبلاگ بزنه و هر داستانی رو توش بنویسه. برای این که بهتر بفهمین! من یه وبلاگ زدم به نام «عمو قناد آدم فضایی است» و تو این پست خبرش رو منتشر کردم، آیا این الان یه منبع معتبر شد برای این که عمو قناد آدم فضاییه!؟ مطمئنا نه، چون این یک وبلاگ سادست نه یک خبرگزاری معروف. بعضی‌ها البته انگار گمون می‌کنن اگه یه متن به انگلیسی نوشته شده باشه دیگه حتماً معتبره، حتی اگه پست وبلاگی باشه. خوبه چون من همین پست رو به انگلیسی هم نوشتم تا بفهمین چرند رو می‌شه تو هر زبانی گفت!


 
توجه: عکس‌های این پست برای زننده بودنشان مات شده‌اند. برای دیدن عکس‌ها باید موس را روی آن‌ها بیاورید و یا رویشان کلیک کنید. عکس‌ها تا جای ممکن سانسور شده‌اند.

یک چیز جالب برای من انبوهی از عکس‌های فوتوشاپ شده در اینترنت به نام برده لولیتا هست. تا جایی که صحبت کردم، خیلی‌ها این عکس‌ها رو باور کردن با وجود این که همه‌شون جعلی هستن. من پایین عکس اصلی چند تا تصویری که حس کردم واقعی‌ترین تصاویر به نظر می‌رسن رو گذاشتم تا بفهمین عکس‌ها دروغی هستن. بعضی از این عکس‌ها ماهرانه جعل شدن و وقتی تصویر اصلی رو به دست آوردم برام سوال شد که اصلاً از کجا پیدا کرده بود جاعل! بیشتر فوتوشاپ‌ها از فیلم‌های ترسناک یا هر.زنگاری گرفته شده بودن.

عکس زیر نتیجه جستجوی گوگل «عروسک جنس‍.ـی لولیتا» برای من بوده. من 4 تا عکس که واقعی‌تر به نظر می‌اومدن رو شماره‌گذاری کردم تا پایین‌تر دربارشون بگم.

تصاویر گوگل لولیتا


عکس اول از تصاویر پر تکرار صفحه‌های نشر شایعه و حواشی هست. برام جالبه که بعضی‌ها باورش می‌کنن چون تو عکس معلومه دختره داره می‌خنده و به نظرم ضایع هست که ساختگیه! این عکس از فیلم ترسناک Terrifier گرفته شده. در کل بهتره بدونین عکس‌های زیادی از فیلم‌های ترسناک فوتوشاپ و جعل شدن.

عکس عروسک جنسی لولیتا دروغ


عکس دوم خیلی زننده و واقعی به نظر می‌یاد. پیدا کردن عکس اصلیش هم برام کار ساده‌ای نبود. همون وقت که دیدمش حس کردم این یک اثر هنری هست و باید تو هنرمندان دنبالش بگردم و خلاصه پیداش کردم. این عکس فوتوشاپ شده اثر هنرمند و عکاسی به نام Jim Duvall هست و تو گالری حاملگی قرار داره. من درست نمی‌دونم منظور هنرمند چی بوده ولی احتمالاً یک هنر انتقادی باشه. هر چی هست اون زن یک مدل هست و کاملاً سالمه، لولیتا نیست. برام خیلی جالبه که جاعل از کجا این عکس رو پیدا کرده بود و خواسته بود اونو جای لولیتا جا بزنه!

عکس عروسک جنسی لولیتا دروغ


عکس بعدی فوتوشاپ زیادی شده و پیدا کردن اصلیش زمان زیادی برام برد! از اول فهمیده بودم که باید از یک عکس هر.زنگاری فوتوشاپ شده باشه و حدسم درست بود. زن این تصویر یک بازیگر فیلم‌های هر.زنگاری هست و اسم و رسم و  imdb داره و مرده هم که کاملاً پاک شده از تصویر. در کل بهتره بدونین عکس‌های بسیار زیادی در بین اون عکس‌ها از فیلم‌های هر.زنگاری گرفته شدن. اون‌ها لولیتا نیستن.

عکس عروسک جنسی لولیتا دروغ


ولی عکس چهارم! پاهای پشت اون زن با فوتوشاپ پاک شده و اون عکس هم از یک فیلم هر.زنگاری گرفته شده، از یک فیلم بی‌.دی‌.اس.‌ام. انقدر اون فیلم برای من حال به هم زن و اذیت‌کننده بود که نمی‌خوام هیچ لینکی براش بذارم. ولی می‌تونین به گفته من اعتماد کنین که اون دختر صحیح و سالمه و چهار دست و پاش موجوده، فقط با بانداژ بسته شده و برای این کار هم احتمالاً داره پول خوبی می‌گیره!!! عکس‌های خیلی زیادی از فیلم‌های هر.زنگاری بی‌.دی.‌اس.‌ام به جای لولیتا جا زده شدن، بدونین که اونا تنها با بانداژ دست و پاشون رو بستن چون یه عده انگار خوششون می‌یاد از چنین روابطی! ولی لولیتا نیستن و آزادن و با اختیار خودشون اون باندها رو بستن.

سخن آخر

باید بگم که من نمی‌دونم که آیا این حجم زیاد از عکس‌ها با برنامه‌ریزی فوتوشاپ شدن و ارگانی برای شست‌و‌شوی مغزی پشت‌شونه یا که نه، یه سری بیکار برای دروغ گفتن به مردم چنین کاری رو کردن. تنها چیزی که می‌تونم بهتون بگم اینه که هر خبری تو اینترنت خوندین باور نکنین. تنها وقتی باور کنین که از یک منبع معتبر خونده باشین. باز یاد آوری می‌کنم که صفحه‌های اینستاگرامی و وبلاگ‌هایی (مثل مال خود من) جای خوبی برای گرفتن اخبار نیستن، ولی می‌تونن جای خوبی برای خوندن نظرات باشن. مثلاً همین پست من یه سری گزاره منطقی داره و استدلاله و خبر نیست، اگه خبر بود نباید اعتماد بکنین مگر به جای معتبری منبع بدم.

آواتار
خیلی ممنون بابت این شفاف سازی. پست کاملی بود و حرفی برای گفتن نمیذاره. برای کسایی که میشناسم انتشار میدم.
تو هم شنیده بودی پس؟
آواتار
آره، بچه های نوجوون فامیل درباره اش خیلی حرف میزدن و نمی تونستم با هیچی قانع شون کنم که به چیزایی که میبینن شک کنن چون اونا ویدئو دیده بودن و سرش مصمم بودن. بازم ممنونم که زحمت این پست رو کشیدین.
مرسی.
جالبه که این شایعه انقدر وسیع پخش شده. این که استفاده سیاسی هم ازش می‌شه جالبه. نمی‌دونم آیا دو گزاره قبلی ربطی به هم دارن یا نه، ولی می‌دونم رائفی‌پور خیلی دربارش گفته و تبلیغ کرده.

این شایعه در زیر افسانه‌های دارک وب قرار می‌گیره. حس می‌کنم باید یه پست درباره دارک وبم بذارم و اصلاً برم به این نوجوان‌ها عملاً نشون بدم که توش چیه تا بفهمن اون داستانا چرندن.
آواتار
جدا؟ خبر نداشتم. یه مدتی میشه کلا از دنیای اخبار کنار کشیدم. ولی چیزی که مشخصه اینه که بیشتر اخبار این چنینی الکی پخش نمی شن.

عالی میشه واقعا اگر چنین کاری کنین، به ریشه میزنین. نمیدونم پست هاتون چقدر منتشر میشن ولی همه سعیمو میکنم بقیه هم ازش آگاه بشن.
مرسی. وقتم آزاد شد تلاش می‌کنم یه پست دربارش بنویسم. شدیداً حس می‌کنم درباره دارک وب باید شفاف‌سازی بشه.
آواتار
من نشنیده بودم( بی خبر از دنیا...)
ولی عجیبه که چیزهای اینطوری منتشر می کنن.
این وبسایتهای واسطه که ازشون ویدئوهای یوتیوب دانلود میشه، همیشه ازین تبلیغات می زارن، یعنی اونها هم ممکنه عکس های دستکاری شده باشن؟ خیلی چندش آور بودن:|
اگه چیزی شنیدی که انقدر عجیب بود که مثل فیلم‌ها و تخیلات انسان‌ها بود، باید شک کنی که افسانه باشه، مگر در منابع معتبر تصدیق شده باشه.
آواتار
۰۲ مارس ۱۲:۱۱ امیلی :)
من از چالش لولیتای تیک تاک بااین قضیه به این صورت اشنا شدم. قبلا درمورد اینکه رمان اروتیکه و شخصیت اصلی یه دختر کم سن و ساله میدونستم و با کمال شرمندگی عکسای اینستاگرامی رو باور کرده بودم. درواقع اصلا فکرنکردم روشون و مثل بقیه محتواهایی که ادم میبینه و رد میشه، دیدم. خلاصه مچکر برای این پست.مفید بود
مرسی. اون پست‌های تیک‌تاک رو داری برام بفرستی ببینم؟ درباره دارک وب هم چیزی خوندی تو این صفحات؟
آواتار
۰۲ مارس ۱۲:۳۴ بندباز **
سلام، ممنونم بخاطر هشدارهایی که قبل از عکس ها گذاشته بودی. ممنونم که حرفه ای کار کردی.
ممنون بندباز. می‌دونستم این عکسا برای خیلی‌ها آزاردهنده هست و حواسم به این هشدارها بود.
آواتار
حتی منم که پیگیر این چیزا نیستم فکر میکردم واقعا همچین چیزی هست. و تازه شنیده بودم بر اساس یه رمان روسیه 🤔
آره در کمال تعجب شایعه گسترده‌ای هست.
آواتار
۰۲ مارس ۱۴:۵۵ امیلی :)
من از اینستاگرام دیده بودم و الان رفتم چک کنم دیدم اصلا چالش از یه پیجی تو همون اینستاگرام شروع شده.پستای هشتگ چالش لولیتا یا چالش عروسک(هم فارسی هم انگلیسی) رو دیدهدبودم بودم در واقع.
در همین حد که بازار فروشش دارک وبه نوشته بودن منتها من قبلا درمورد دارک وب یچیزایی میدونستم و اتفاقا بخاطر همون برام عجیب نبود که این اتفاق میوفته :/
مرسی.
آواتار
من چند سال پیش این داستان رو شنیدم و از اون موقع آدم‌های زیادی رو دیده‌ام که بارها این رو به عنوان فکت توی جمع‌های مختلف مطرح کرده‌ان و هرچقدر من خواستم براشون توضیح بدم اشتباه می‌کنن، به یه صورت "تو نمی‌فهمی دنیا چه جای کثیفیه"‌طوری جوابم رو دادن. :/
خلاصه که مرسی بابت نگارش این پست جامع!
ممنون. انگار به طرز باورنکردنی‌ای شایع هست این شایعه. نظراتی که برام اومده تاییدش می‌کنه. گمونم باید وقت بذارم و رو دارک وب کار کنم چون اکثر چیزایی که دربارش می‌گن دروغ و افسانه هست.
آواتار
سلام.
باز رائفی پور و جعلیاتش!!
جالبه که سر یا ته هر دروغی، اینه!
سلام، خوش‌حال شدم نظرت رو دیدم.
آره. نظرات بالا رو بخونی می‌بینی که این شایعه چقدر هم پخش شده تو جامعه. عده زیادی به عنوان حقیقت پذیرفتنش.
آواتار
احتمال می‌دم این داستان از کریپی‌پاستا شروع شده‌باشه، اگه کمکی می‌کنه
ممنون که گفتی.
آواتار
۰۲ مارس ۱۸:۱۶ گیلبرت ‌‌
منم اینا رو دیده بودم تو اینستا. همین مسخره‌بازیا یهو جدی میشه می‌بینی یه کشوری با عظمت آمریکا شده بازیچه یه تئوری احمقانه مثل کیوانان! بعدم که اینا ده دست در اقصی نقاط دنیا گشت؛ تازه میرسه به ایران یه رائفی‌پور و حسن عباسی پیدا میشه به خورد قشر کم اطلاع مملکت بده!
آفرین همینه. رائفی‌پور سخن‌رانی‌های زیادی درباره این کرده. حسن عباسی رو نمی‌دونم.
آواتار
من از روشنگری درباره دارک وب شدیدا استقبال خواهم کرد آقا!
با مثلا در حوزه تخصص خودت برنامه‌نویسی و نرم‌افزار هم خیلی ابهامات درباره موضوع «هک» وجود داره، اینکه چطوریه و چقدر کنترل دست هکر هست و چه سیستم های کامپیوتری قابل هک شدنه(مثلا اینکه آیا ماشین لباسشویی یا جاروبرقی رو میشه کرد) و... برای همین از پربسامد ترین خرافه‌های جامعه است، راستش همیشه مشتاقم با همین دقتت درباره اون مسئله هم چیزی بنویسی چون خیلی مبهمه.
اینکه گفتی پشت این شایعات که تو کشور میچرخه چیزی هست یا نه، فکر نمیکنم این حجم بالای فتوشاپ لزوما تولید ملی باشه! احتمالا بگردی مثلا دهه های قبل تو آمریکا این حجم از تصاویر تولید شده و اینا همونا رو از آرشیو درمیارن! مثل فراماسونریِ رائفی‌پور که در کمال نبوغ اومد یه خرده‌فرهنگ آمریکایی دهه 80 90 میلادی رو کپی کرد، با توانایی خطابی بالایی که داشت ترکیبش کرد با مسائل ملی و مذهبی و قشنگ فرقه‌ی خودش رو راه انداخته تو ممکلت.
سلام پرهام. من متاسفانه گرایشم IT نیست و هوش مصنوعی کار می‌کنم. یعنی اطلاعات زیادی درباره هک ندارم که بتونم پست خوبی بنویسم دربارش. امیدوارم یکی که دانششو داره دربارش بنویسه.
حرفی که زدی رو قبول دارم. منم حس می‌کنم خیلی از این عکس‌ها از شایعات خارجی‌ها گرفته شده.

+ عارفه، یکی از وبلاگ‌نویس‌ها، نوشته بود دوست داره باز باهات صحبت کنه ولی گویا راهی برای ارتباط باهات نداره. بهش گفتم بهت می‌گم.
آواتار
۰۳ مارس ۱۰:۴۹ رویای نیمه شب پاییز
خوشحالم از خوندن این پست. خسته نباشید.
ممنون.
آواتار
من نشنیده بودم! جالب بود.
کلا اینکه به روش‌های درست جستجو مجهز شیم خیلی از مزخرفات از بین می‌رن.


حالا این بین به اون عموقناد آدم فضاییه که رسیدم خندم گرفت :)) از کجا به ذهنت رسید :))

خواستم با رسم شکل توضیح بدم اون عمو قناده رو درست کردم :))
آواتار
سلام....حس یه احمقا بهم دست داده رسما چون وقتی سال پیش برای اولین بار این موضوعو شنیدم حدود یه روز کامل نشستم گریه کردم...:(
حالا کاری به ایناش ندارم.... کاری هم به رافی پور ندارم اونم دلایل خودشو داره...ولی اینجور شایعه پراکنی ها حالا چه بد نشون دادن یه مسله که میخواد سیاسی باشه یا اجتماعی یا دینی،کاریه که باب شده....مثلا یه مثال کوچولوش وبلاگ های انگیلیسیه که دارم و نویسنده هاش مسیحین،بین اونا تقریبا باور که به امام دوازدهم ما دارن یه چی تو مایه های فیلم Massiha cast هست یا یه چی مثل شخصیت اصلی فیلم ایکس من که اصلا هیچ:)....
در هر صورت چیز عجیبی بود ممنون از اطلاع رسانیتون...
خواهش می‌کنم. خوش‌حالم برات مفید بوده.
آواتار
عاقا میشه به این جناب پرهام بگین منم مشتاقم حرف بزنم باهاشون:\....راستش مدتیه دنبال کسی هستم که بتونه برام دلیل ضد رافی پور بودنشو بگه....:(

شرمنده ها
گمونم پرهام بخونه این نظرت رو. ولی راه ارتباطی‌ای نذاشتی که اگرم خواست باهات حرف بزنه!
آواتار
چجوری راه ارتباطی بزارم؟!:(....ایمیل مثلا؟!
mahimahistmahist@gmail.com....دیگه نمیدونم چه کنم شرمنده...
خوبه.
آواتار
واییی
منم اینو نمیدونم چند وقت پیش خونده بودم...
خیلی خیلی ناراحت شده بودم اصلا...
تا یه چند وقتی ام رو مخم بود /:

ممنون از شما...
یه سوال
یعنی امکان همچین کاری وجود نداره ( امکان که نه... یعنی همچین کاری انجام نمیشه ؟ ) ؟
خواهش می‌کنم.

نه، هیچ مدرک و سند معتبری نیست که کسی بگه چنین کاری انجام می‌شه. واضح هست که یه خرافه اینترنتی هست. تعداد زیاد عکس‌های جعلی هم تاییدی هست به افسانه بودن این داستان.
آواتار
اینو پارسال از همکلاسیم شنیده بودم.به نظرم خیلی فجیع میومد.چه خوب که شایعست و دروغ.
آواتار
به خاطر این پست واقعا ازتون ممنونم.

اولین بار از رائفی پور راجع به اینا شنیدم و خیلی به هم ریختم. سرچ کردم و عکسهای وحشتناکی دیدم. و این قضیه شد کابوس زندگی من که حتی از دوباره دیدن عکسها میترسیدم اونقدر که جرات سرچ کردن درباره‌ی صحتش رو نداشتم.

امیدوارم رائفی پور و هر کسی که دروغ میگه و شایعه پراکنی میکنه...
چقدر خوب که برات کمک کننده بود. امیدوارم دیگه این مسئله برات پیش نیاد.
آواتار
۰۳ می ۰۷:۱۱ مهتاب
غرب اگه از هرلحاظ پیش رفت کرده ولی از نظر حجاب و اینجور مسائل داره پسرفت میکنه،برده جنسی که نمیتونین بگین نیس
دست و پاهم قط نکنن برده جنسیشون که میکنن
[درباره لولیتا] خیلی ساده می‌تونم بگم نیست وقتی هیچ مدرک و خبر معتبری نیست جز یه سری افسانه و عکس‌های جعلی. این یکی از هزاران شایعه و دروغ رایج در اینترنت هست. تو به جای این که بگی «نمی‌تونن بگن که نیست» یه مدرک و سند محکم رو کن.
آواتار
۰۳ می ۰۷:۲۹ مهتاب
اصلا شاید خودتون فوتوشاپ کردین براشون دست گذاشتین و یه سری چیزا اضافه کردین😂😂😂
فیلم سینمایی Terrifier رو هم کارگردانی کردم که دیگه اصلاً کسی شک نکنه نه؟
آواتار
این حرف شما کاملا اشتباه است در مکزیک مردی ۳۰
ساله بجرم خرید یک لولیتا دستگیر شده فیلمش
هم هست اصلن شما ها چیزی درباره دارک وب میدونید
حرف تو درست نیست و احساس می‌کنم از سایت‌های زرد شایعه‌پرداز خوندیش. داستان این مرد مکزیکی دروغه.
اگر نه یک منبع معتبر از یک روزنامه معتبر بده که گزارش این جنایت رو نوشته باشه، یا از اون بهتر از سایت پلیس مکزیک یا دادگاه مکزیک اگه منبع بدی که عالی می‌شه. نمی‌خوای بگی چنین جنایتی تو مکزیک شده، خود مکزیکی‌ها نمی‌دونن ولی تو می‌دونی که؟ (در کل تو بخش اول پستم این همه از منبع دادن ننوشتم که تو این جا رو هوا بگی یه مرد مکزیکی فلان).

فیلمش رو بدی ممنون می‌شم.

من تو پاسخ نظرات بالایی نوشتم که باید یک پستم درباره دارک‌وب بنویسم. متاسفانه چنان شایعاتی درباره داک‌وب پیچیده که تمام نشدنیه. من در آینده یه پست درباره داک‌وب می‌دم، خودم شخصا می‌رم تو دارک وب ویدئو می‌گیرم تا بقیه ببینن چی هست و چی نیست، و سعی می‌کنم شایعاتی که درباره داک‌وب می‌گن رو نشون بدم که دروغه.
آواتار
@مهدی
خیلی جالبه که به یه کامپیوتری بگی «اصلا از دارک وب چیزی میدونی» قطعاً خیلی بیشتر از تو از دارک وب می‌دونه و این‌همه هم نوشته و حرف زده
جالب‌تر اینه که این‌همه اون بالا از منبع معتبر حرف زده و این همه نمونه و استدلال و علت واضح و بدون ایراد لیست کرده بعد تو عین چی از رو اون استدلال‌ها رد می‌شی و می‌گی این حرف شما کاملاً اشتباهه! پس حتماً مال تو درسته که از رو هوا می‌گی اشتباهه! حتی یه لینک از همون پیج‌های فنِ رائفی‌پور احمق هم نیاوردی که لااقل بگیم به یه جای اشتباهی وصلی مثلاً! کلا تعطیل و پرتی شکر خدا!
آواتار
از پست خوب شما ممنونم. واقعا کمک کننده بود
خواهش می‌کنم.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
سرندیپیتی تنها نام شخصیت صورتی کارتون جزیرهٔ ناشناخته نیست؛ «serendipity» واژه‌ای انگلیسی با پیشینه ایرانیست که به یافته‌ای نیکو به صورت ناگهانی اشاره دارد. دست‌آوردی اتفاقی و مثبت که جوینده به دنبالش نبوده، اما به دستش آورده.
همان‌طور که بعضی آدم ها ناگهان خوشبخت می‌شوند، همان‌طور که شاید شما یک روز سرندیپیتی خود را بیابید.

پ.ن: واژه سرندیپیتی از واژه ایرانی سرندیپ ساخته شده. سرندیپ به معنای سریلانکایی است.


ذات متن برای خوانده شدن است؛ کپی بدون ذکر منبع مجاز می‌باشد.