بی آن که دیده شوم

امروز دیدمت، بی آن که دیده شوم.

دست خودم نبود، تو تنها کسی هستی که هیچ‌گاه چشمانم از پیداکردنش در میان شلوغی باز نمی‌ایستد. باورت نمی‌شود اما حس کردم که چقدر دلم برای نداشتند تنگ شده. احمقانه نیست دل برای نداشتن کسی تنگ شود؟ دل‌تنگِ نبودنِ کسی هم مگر می‌توان بود؟ نمی‌دانم، فقط می‌دانم که اندازهٔ لغتی که در هیچ لغت‌نامه‌ای نیست دل‌تنگ شدم. سنگین از ثقل کلماتی که حتی نمی‌شود یک‌جا برای یک‌نفر تعریفشان کرد. قلبم برای باز شدن از این دل‌تنگی تا همین الان می‌تپد. هشت ساعت است که بی‌وقفه می‌تپد، تمام راه می‌تپید. در میان راه چند لحظه ایستادم و دستم را فشار دادم روی قلبم تا باور کنم که هنوز سر جایش مانده و جایی پرت نشده روی زمین، اما نبود.

باز برای باری دیگر به غمگین‌ترین نقطهٔ دانش‌گاه سری زدم. صندلی‌ای که تو اولین‌بار، بر روی آن بودی.


پ.ن: این‌جا کلبهٔ امن من است. به سختی از هیاهوی دانش‌گاه بالا رفتم و خانه‌ای در طرف دیگر شیب ساخته‌ام تا امن باشد. لطفاً اگر هم‌دانش‌گاهی هستید؛ وبلاگ من را به فرد دیگری معرفی نکنید. افرادی بی‌دردسر شما را می‌خوانند که یا اصلاً شما را نشناسند و یا کاملاً بشناسنتان و هر فردی مابین این دو می‌تواند قضاوت مشکل‌سازی راجع به‌تان بکند. در کل من به شما حق می‌دهم و درکتان می‌کنم اگر این بخش از احساسات من را احمقانه و مسخره می‌دانید اما بگذارید داشته باشمشان. اگر فکر می‌کنید که نوشتن اسم کاملم در این وبلاگ به معنی این است که به هر کسی می‌توان معرفی‌اش کرد دست‌ نگه‌دارید. من دلایل خودم را برای این کار دارم و این از دلایلش نیست. در نهایت؛ اگر به هر نحوی وبلاگ من را بدون جستجوی نام من در گوگل یا کلیک بر روی لینکی پیدا کرده‌اید. اشکالی ندارد. بمانید، بخوانیدش؛ اما فقط نگذارید من بفهمم. بگذارید در این توهم بمانم که این کلبه هنوز هم امن است.

پ.ن۲: من می‌دانم که این وبلاگ خواننده‌های خاموش بسیاری دارد(منظورم دنبال‌کننده خاموش نیست، خواننده خاموش). ببخشید اگر از مسائل شخصی می‌نویسم. یک دفترچه گم شد تا هزاران روز از زندگی‌ام را گم کنم و از آن روز من به هیچ دفترچه‌خاطراتی اعتماد ندارم. هنوز وب‌گاه خوبی برای خاطره نویسی پیدا نکرده‌ام و این‌جا تنها جایست که برایم مانده.

سرندیپیتی تنها نام شخصیت محبوب صورتی کارتون جزیره ناشناخته نیست !
"serendipity" کلمه‌ای با پیشینه ایرانیست که به یافته‌ای نیکو به صورت ناگهانی اشاره دارد
همان‌طور که بعضی آدم ها ناگهان خوشبخت می‌شوند
همان‌طور که شاید شما یک روز سرندیپیتی خود را بیابید.


ذات متن برای خوانده شدن است؛ کپی بدون ذکر منبع مجاز می‌باشد